352. Dönem Yedek Subay Sınav Sonuçları

352 sınav sonuçlarıVatani görevini yapmak üzere hazırlıklarda bulunan arkadaşlarımız için 352. Kısa Dönem – Yedek Subay Sınav Sonuçlarını bu başlık altından sizlere duyuracağız. 352. Dönem Sınav Sonuçları açıklandığında http://www.askerliksorgulama.com adresinden sorgulama işlemi ile ilgili ayrıntılı tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

352.Dönem Kısa Dönem Askerlik ve Yedek subay Ne Demek ?

352 Dönem askerlik eğitim düzeyi 4 yıllık fakülte mezunu olan kişiler için tasarlanmış askerlik biçimidir. Normalde askerlik Türkiyede 15 aydır. Er-erbaş şeklinde gerçekleşir. Ancak 4 yıllık fakülte mezunu olmuş kişiler belirli bir sınav sonucunda askerliklerini 12 ay yedek subay yada 6 ay kısa dönem olarak yapmaya hak kazanmışlardır. İlerleyen zamanlarda askerlik süresi ne duruma gelir tartışılır. 15 aylık askerlik süresinin düşeceği konusunda herhangi bir açıklamaya  yapılmasada, ilerleyen yıllarda askerliğin düşmesi beklenmektedir.

Askerlik Sorgulama işlemleriniz için http://www.askerliksorgulama.com bu linki kopyalayarak internet tarayıcınıza yapıştırmanız yeterlidir.

askerlik sorgulama

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s