Askerlik Sorgulama ile ilgili Sorular

5-yildir-asker-kacagiyim

Askerlik Sorgulama ile ilgili tüm sorulara alt kısımdan ulaşabilirsiniz.

Soru: askerlik durmumu bilmek istiyorum suan yurt disindayim ?

Soru: slm ben şubat ayında askere gideceğim uzman çavuş olmayı düşünüyorum askere gitmeden önce uzmanlık için başvuru yapabilirmiyim eğer oluyorsa nerden başvuruluyor teşekkürler

Soru: merhabalar kolay gelsin askerliğim şuanda tecilli durumda ağustosda gitmek istiyorum mayıs ayında bozdursam gidermiyim acaba ağustosda askere ?

Soru: 1994 doğumluyum kütüğüm yozgat gözüküyor askere ne zaman giderim

Soru: Merhabalar, Ben lüzumsuz bir hastalık için, askeri hastaneye sevkedildim ve yaşadığım bölgede o branş olmadığı için İstanbul’a gitmek zorunda kaldım. Bugün olur, hallolur ümidiyle gittiğimde doğru dürüst bir cevap almak bile akşama kadar sürdü. Röntgen için 25 gün sonraya sıra verdiler. Kan tahlili içinse sabah gel dediler ve sonuçları almaya 3 gün sonra gidecekmişim. Bir sinirle memleketime döndüm. Ben lisans mezunuyum. Acaba bu başvurumu iptal edip tekrardan tecil ettirmek için bir hakkım var mı? Lisans bitince otomatik olarak 2 sene tecil veriyorlar. Ben şimdi ondan yararlanmak istiyorum. O zamana o hastalığımda inşallah geçeceğinden bu tip sorunlar ile uğraşmama gerek kalmayacak. Ne olur acil cevap bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.

Soru: Merhabalar. Doğum tarihim 06.04.1987 ve yüksek lisans öğrencisiyim ve azami süremi aşmış bulunuyorum (6 dönem), şu an 7. dönemin sonundayım. Tez aşamasındayım ve tez teslimim için birkaç günüm kaldı, ancak tezin kabul görüp görmeyeceği kesin değil. 1 dönemlik uzatma onayı için askeralma şubesinden gelen yazıda mayıs 2014 itibariyle sevke tabi olacağım yazılı. Sorum şu: 1-Tez kabul görür de mezun olursam belgeleri en geç hangi tarihe kadar askerlik şubesine götürmem gerekiyor doktora öncesi 1 senelik tecil hakkımı kullanabilmem için. 2-Kabul görmediği takdirde, bir sonraki eğitim dönemi için de uzatma şansım var mıdır? (Okulun göndereceği resmi ek-6 yazısı ile).

Üst kısımda bulunan soruların cevaplarına, askerliksorgulama.com sitesini inceleyerek ulaşabilirsiniz.

Askerlik Sorgulama

Reklamlar

Askerlik Sorgulama ile ilgili Sorular” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s