Askerlik Tecil Sorgulama İşlemi

Askerlik tecil sorgulama işleminin internetten yapılıp yapılmadığını sitemiz üzerinden bize soran asker adaylarının bazı sorularını sizlerle paylaşıyoruz. Konunun devamına bakarak sorulara ulaşabilirsiniz, soruların cevapları kişisel mail adreslerine gönderilmiştir. Sizlerde sorularınızı alt kısımdan sorabilirsiniz.

  1. 11.06.2012 üniversite mezunuyum.2014 mayıs ayında tecilimi bozdurdum ağustosta gidersin dediler.fakat 3 temmuzda memur olarak atandım.tekrar şubeye tecil işlemlerini yaptırmak için gittiğimde olumsuz yanıt aldım.tecil bozdurmadan önce kasıma kalıyordum çünkü tecil bitiş tarihim 27 temmuz 2014 tü.neden tekrar tecil etmediler lütfen yardımcı olun,kasımda gitmek hakkım değilmi eski tecil bitiş tarihim olan 27 temmuza neden almıyorlar
  2. tecillim ne zaman bitiyor öğrenmek istiyorum teşekkürler
  3. ben bu sene 4 yıllık üniversiteden mezun oldum tecil tarihim ise 31/10/2014te bitiyor. askere ne zaman alınırım? kasımda gitmem için öncesinde herhangi bir başvuru yapmam gerekiyor mu?
  4. Merhaba ben 27 yaşındayım ve azami öğrenim süresinde okulu bitiremedim. Bu sene 8. sınıfı bitirdim yarım dönem daha okulum var. Ben okul yapıyor diye şu vakte kadar herhangi bir tecil işlemi yaptırmadım fakat azami öğrenim süresini doldurduktan sonra okul tecil ettirmiyormuş bunu yeni öğrendim. Askerlik şubesini gitmeye korkuyorum bir sorun çıkar diye .Tam olarak ne yapmamı önerirsiniz ?
  5. Merhabalar, Ben eylül ayında mezun olacağım. Ama kasım ayında askerliğe gitmek istiyorum. Daha önceden başvursam, askere gitmeden hemen önce geçici mezuniyet belgemi getirsem yine kısa dönem yapar mıyım? Öğrenci iken başvuru oluyor mu?
  6. 01.04.1991 doğumluyum. 4 yıllık üniversite 31.01.2014 trihinde bitti. şimdi tecil durumum nedir ? ayrıca askere uzun dönem gitmek için koşullar nedir?
  7. üniversite hastanesinde asistanım. mayıs 2014 te tecilim bitti. asistanlığım kasım 2014 e kadar uzadı. askerlik yoklama kağıdım geldi. askerlik şubesine kasım 2014 e kadar tekrar tecil yazısı yazdırdım. başka bieşey yapmalımıyım.
  8. merhabalar bu sene üniversiteden mezun oldum 1 yıl daha tecil ettirmek istiyorum bu mümkünmüdür ? teşekkürler
  9. Haziran 2013 te lisans eğitimimi tamamladım.Medya ve İletişim sistemleri bölümü mezunuyum.Askerliğimi Eylül 2013 te tecil ettim.Fakat şimdi tecilimi bozmak istiyorum.Eylül ayında askerlik şubesine gidersem, kasım celbinde gider miyim?Ayrıca yedek subay olmak istiyorum.Şansım var mı?Boy:1.80 kilo:73
  10. Öncelikle böyle bir imkan verdiğiniz için teşekkürler. Sorularım şuydu: 1- Ben bu ay yüksek lisans mezunu olacağım inşallah. tecilim 2014 eylül idi. dolayısıyla kasım celbinde askere gideceğim. fakat ben kasım celbinde gitmek istemiyorum, tecili uzatmak istiyorum. bu mümkün mü? 2- tecil mümkünse kaç yıl tecil ettirebilirim? doğum tarihim 15.10.1986 3- Tecil mümkünse ne yapmam gerekiyor?

Askerlik Sorgulama

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s