96/3 Askerlik Sorgulama

96/3 Askerlik Sorgulama, Uzun Dönem Ağustos 2016 tarihinde askere gidecek olan tertipler olarak burada toplanıyoruz. Acemi eğitim birliği ve usta eğitim birlikleriniz açıklandı ise yorum kısmında yazıp tertipleriniz ile tanışabilirsiniz. İnşallah 96/3 uzun dönem askerliğinizi başarı bir şekilde bitirdikten sonra tekrar burada buluşuruz arkadaşlar.

 

BİLGİLER

96/3 Acemi Birlikleri Açıklanma Tarihi

96/3 Ağustos celbinde askere gideceklerin acemi birlikleri Temmuz ayının son haftası (Ayrıntılar İçin Konuya Girin)

22-28 Temmuz 2016 tarihi içerisinde açıklanacaktır.

96/3 Askerler Ne Zaman Askere Gidecek?

Askerlik yerleri Temmuz ayının son haftası açıklandıktan sonra sizin A grubu mu yoksa B grubu mu olduğunuz yazacaktır. %90 A grubu kalan %10 B grubu çıkmaktadır.

– A grubu çıkacaklar 3-8 Ağustos 2016 tarihleri arasında acemi birliklerine teslim olacaklardır.
– B grubu çıkacaklar Eylül ayının ilk iki haftasında teslim olacaklardır.

Askerlik vatan topraklarını korumak için yapılan belirli bir yaşa gelince görevlendirilen sürede yapılan vatan hizmetine denir. Kısa dönem, uzun dönem, bedelli askerlik gibi bir çok askerlik çeşidi var. Askerlik süresi kendi içinde acemi birliği ve usta birlik diye 2 zamana ayrılır. Askerlik uygulaması ülkeler göre farklılık göstermektedir. Türkiyede zorunluk askerlik hizmeti uygulanmaktadır.

Nerede Askerlik Yapacağım?

Askerlik yeriniz öğrenmek için sonuçlar açıklandıktan sonra sevk edildiğiniz yeri görmek için sorgulama yapmanız yeterli olacaktır. Bu işlem ile askerliğiniz hangi ile ve birliğe çıktığını görebilirsiniz.

Askerlik Durum Sorgulaması

Askerlik durum belgesi, askerliğinizi yaptığınıza dair size verilen resmi bir belgedir. Bu belge sadece askerlik görevini yapmış kişilere verilir.

Askerlik Yaşı Kaç?

Ülkemizde askerlik yaşı son düzenlemeleri ile birlik te 21’e çıkartılmıştır. Eğer 21 yaşınızdan gün almışsanız en yakın askerlik şubesine gidip gerekli işlemleri yaptırmanız gerekmektedir.

Tecil Sorgulama

Eğitim ve farklı sebeplerden dolayı askere gidemeyen kişilerin tecil işlemleri yaptırmaları gerekmetedir. Aksi taktirde asker kaçağı konumuna düşebilirler. Askerlik tecil durumunuzu sorgulama yaparak kolayca öğrenebilirsiniz.

Ayrıntılı Bilgilere ve Sorgulama hakkındaki tüm sorulara http://www.askerliksorgulama org sitesinden ulaşabilirsiniz.

1996/3 tertip asker adayları 2016 Ağustos ayı içerisinde birliklerine teslim olacaklar. 1996/3 askerlik acemi birlik yerleri Temmuz ayında açıklanacaktır. Acemi birlikleri açıklandığında Askerlik Sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

2016 yılı içerisinde diğer uzun dönem askerlik celp dönemleri ise şöyledir: 96/4 Kasım ayıdır.

Asker adayları PTT’den edindikleri e-devlet şifresiyle sevk yerlerini öğrenebilecek.

31 Temmuz 1970 tarihli ve 1325 sayılı “Millî Savunma Bakanlığı Görev ve Teşkilâtı Hakkında Kanun” kapsamında Millî Savunma Bakanlığı, millî savunma görevlerinin siyasi, hukuki, sosyal, mali ve bütçe hizmetlerini; Silahlı Kuvvetlerin Bakanlar Kurulunca kararlaştırılacak savunma politikası çerçevesinde, Genelkurmay Başkanlığı tarafından tespit edilecek ilke, öncelik ve ana programlarına göre barışta ve savaşta asker alma hizmetlerini; silah, araç gereç ve her çeşit lojistik ihtiyaç maddelerinin tedariki hizmetlerini; harp sanayi hizmetlerini; sağlık ve veteriner hizmetlerini; inşaat, emlâk, iskân ve altyapı hizmetlerini; mali ve mal hesap teftiş hizmetlerini yürütmekten sorumludur.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s