E-Devlet Askerlik Sorgulama Siteleri

Her türk yurttaşı erkeğin 20 yaşına ulaştığında askerliğini yapması kanuni şekilde zorunludur. Askerlik yaşı gelen her türk adam yurttaşı ulusal savunma göz atanlığı vasıtasıyla kendisi üzere belirlenen tsk bölümlerinden herhangi birisinde vatani vazifesini gerçekleştirmesi icap ediyor. Askerlik rolü, çömez birlik ve ehil birliği şekilde iki kısımda tamamlanıyor.

Geçtiğimiz sene nihayetinde askerlik müddeti 15 aydan 12 aya indirilerek, bundan sonra askere uğrayacak tüm kişiler, 12 ay askerlik ediyor. Bu 12 aylık askerlik vaktinin ilk ayı çömez birliğinde geçerken, kalan 11 ayda ehil birliğinde askerlik gerçekleştiriliyor. Ulusal savunma göz atanlığı vasıtasıyla uygulanan gönderimlerde çömez birliği ve ehil birliği üzere türkiye’nin ayrıcalıklı bölgelerindeki kışlalara er gönderimleri gerçekleştiriliyor.

Askerlik Vaziyetini E-Devlet’ten Sorgula

Türkiye’de kanuni olarak birtakım hallerde askerliğin ertelenebilmesi ve muaf tutulması vb. Haklarda laf mevzusudur. Bu aşamada milli müdafaa göz atanlığı’ nın e hükümet sistemi üstünde yer alan online hizmetleri vasıtası rahatça e hükümet askerlik sorgulama uygulamayı gerçekleştirilebiliyor.

E hükümet sistemi üstünden askerlik durumunuzu sorgulama yapa öğrenmeniz üzere evvela e hükümet parolanız mevcut değilse herhangi bir ptt şubesinden e hükümet parolası almanız icap ediyor. Aldığınız bu e hükümet parolanız ve tc nüfus cüzdanı numaranız ile sisteme giriş gerçekleştirerek, e hizmetler sayfasındaki ulusal savunma göz atanlığı online hizmet alternatiflerini açmalısınız.

Bu sıralama bünyesinde askerlik sorgulama prosedürünüz üzere askerlik vaziyet evrakı sorgulama alternatifine tuşlayarak, askerlik üzere faal durumunuz ile ilgili bilgi çekebilirsiniz.

E devlet askerlik yeri sorgulama:   askerliksorgulama.org sitesini inceleyiniz.

Reklamlar

E-Devlet Askerlik Sorgulama Siteleri” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s