Askerlik Anılarını Tazelediler

İstanbul metris’te yer alan 26. Mekanize piyade alayı 2. Tabur karargah ve yardım birliğinde 1981 ve 1982 yıllarında vatani yükümlülüklerini yapan erler aradan geçen 35 senenin peşinden ayvalık’ta bir araya geldi.

Devrin çavuşu cengiz ayaz’ın girişimleriyle cunda muamele otelinde gerçekleşen buluşmada, eski er arkadaşı 33 insan özlemi, mutluluğu ve hüznü bir arada yaşadı.

Kuru soğuk, aa muhabirine icra ettiği açıklamada, adım komutanları emekli başçavuş şener tercih eder’in ayvalıkta ikamet ettiğini bilgi aldıklerini, dostlarıyla organize olup, hem kendisini ziyarete geldiklerini aynı zamanda eski günleri yad etme fırsatı bulduklarını anlattı.

Bu buluşmaları gelenekselleştirmeyi planladıklarını ifade eden kuru soğuk, bir daha sonra daha çok katılım sağlanacağını ümit ettiğini bildirdi.

Emekli başçavuş tercih eder ise 35 sene sonra emrindeki askerlerle biraraya gelmekten sevinçli ve gururlu bulunduğunu anlatım ederek, “inanın şu anda asgari 10 yaş gençleştiğimi aklımızdan geçiriyorum. Beraber askerlik yaptığımız dostlarımıza o zamanlarda hiçbir vakit kırıcı davranmadım. Onlar da bana hiç bir vakit saygılarını ve sevgilerini esirgemedi. Bütünü adım amirliğimizde fazla iyi sanatkarlardı ve işlerini en iyi biçimde ediyorlardı. Onların yardımıyla de mesleğimi ilerletmiş olduğuma inanıyorum.” diye ifade etti.

O çağda askerliğini asker olarak gerçekleştiren izmirli cemal özkan, 35 sene sonra er dostlarıyla buluşmanın keyfini yaşadıklarını beyan etti.

Müthiş romantik bir ambiyans yaşadıklarını aktaran özkan, “inşallah bu buluşmalarımızın devamını organize edeceğiz. Günümüzde bir ilki yaşıyoruz.” şeklinde hususştu.

Peşinden eski er dostlar, o devir ki hatıralarını paylaştı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s