Bedelli Askerlik Kalkıyor mu?

3 milyon bireyin merakla beklediği bedelli askerlik mevzusunda belirsizlik devam ederken, yeni tasarı bünyesinde bedelli askerliğin bulunduğu vb. Askerlik hakkında yeni yapılanmanın olabileceği de tartışmalar içinde. Terör vakalarının çoğalması sebebiyle lisans mezunu er adayları er olmaktan çekinir hale geldi. Uzun devir erler ise askerliğin vaktinin uzun olmasından şikayetçi. 1 sene askerlik tamamlamak talep etmeyenler ve bedelli askerliğin cazip olacağı fikirsiyle bu yasanın tekrar çıkmasını bekleyenler hangi zamanda bu talep ettiklerine kavuşacak belirsiz.

Bedelli askerlik koşulları!

Bedelli askerlik her 3-4 senede bir kesinlikle devlet vasıtasıyla kabul edilerek yurttaşlara veriliyor. En son 2014 kasım ayında yapılan bedelli askerlik üzere 2017-2018 yılları riskli tarih diyebiliriz. Tekrar bedelli askerliğin çıkması üzere en cazip sene ve tarih bulunduğu düşünülüyor. Öncesinde ise bedelli askerliğin çıkması fena görünüyor. Çıkacak olan bedelli askerlik üzere ise koşullar biraz daha hafifleştirilmiş olabilir. En önemli problem yaş ve para. Bedelli askerliğin kaç yaş sınırında olacağı ve nasıl denli olacağı ilgi ediliyor. Yeni düzenlemede bedelli askerlikten faydalanacak insanların 26 yaşını doldurmuş olabileceği hususşulurken, ödenecek miktarın ise 10 bin Türk Lirası dolaylarında ve vadele ödeme fırsatı olacak biçimde çıkması mevzubahis.

Bedelliden şekilde yeni yapılanma!

Bedelli askerlikten şekilde ise yeni yapılanma gelebilir. Tek çeşitli askerlik, bayanlarında askerlik edebilmesi vb. Çeşitli haller kulaktan kulağa dolaşıyor. Bilhassa kısa devir ve uzun devir erler arasında uygulanan ayrımcılık sıkıntılara niçin olduğu üzere tek çeşitli askerliğe geçiş yapılabileceği sualini akıllara getiriyor. Sene bünyesinde tek çeşitli askerlik hakkında mühim açıklamalar gelmişti. Bedelli askerlik üzere ise pozitif bir yorum bu sene bünyesinde yapılmadı.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s